Karosářské práce. Zní to zajímavě, ale co to vlastně je? V čem spočívá umění daných řemeslníků. A samozřejmě …. jak je to s cenou? Dobře položené otázky, a věřím, že na konci tohoto příspěvku na ně budete znát odpověď.

 

Karosařina

Jeden by mohl říct, že nejdůležitější část auta je jeho karoserie. Přeci jen, můžete mít silný motor, luxusní interiér, ale běžný lajk tohle nedocení. Na druhou stranu pokud lidé vidí krásné auto, hned je vše jinak. A nebudeme si zde nic nalhávat, “vytahování se” je často důvodem ke koupi drahých aut. Problém nastává, když například zapomenete auto zaparkovat do garáže a začne krupobití. Ani nemrknete a na kapotě a střeše Vašeho miláčka je tolik “ďubek, že je nelze ani spočítat. “No dobře, co s tím mám ale dělat?” Už jsem se bál, že se nezeptáte. Pojďme si navrhnout pár řešení:

 • Koupit nové auto
  • Ano, slyším jak se smějete, ale pokud má někdo opravdu hoooodně peněz, nedělá mu to problém. A koneckonců …. možnost to je.
 • Jezdit s poničenou karoserií
  • Další z možností je více reálná, ale ruku na srdce, kdo by chtěl jezdit v takto poničeném autě, když existuje možnost třetí.
 • Oprava v autoservisu
  • Nejlepší a nejvíce využívaná volba. Proto bychom si k ní měli něco povědět

Oprava v autoservisu

Jak jsem již zmínil, karosářské práce na autech jsou běžnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Celou dobu si tu povídáme o situaci “krupobití”, ale je toho mnohem víc. Co třeba takové:

 • Ťuknutí při parkování 
 • Poškozená karoserie po havárii
 • Práce vandala
 • Koroze kovů na autě

Všechno tohle a mnohem víc opravují karosáři v servisech dennodenně. Nejlepší na tom je, že v drtivé většině případů po opravě ani nepoznáte, že se něco stalo. Jednoduše řečeno máte auto jako nové. 

“Kolik mě to bude stát?”

Zásadní otázka, kterou si každý položí. A je to pochopitelné, u velmi levných aut může být celá tato operace neekonomická a menší vady na kráse se přece jen dají přežít. Jestli je však poškození zásadní, měli byste ho opravit co nejdříve, aby nehrozilo, že neprojdete STK (viz náš předchozí článek). Pokud se rozhodnete pro karosářské práce, navštivte tuto stránku, kde jednoduše najdete nejlepší autoservis přímo pro Vás.

Závěrem

Řekli jsme si co to karosařina je, že je velice častá a plno dalších věcí, které se Vám můžou v budoucnu hodit. Na závěr bych opět připomněl naše stánky GetFix.cz, kde Vám pomůžeme najít ten nejlepší servis (nejen pro opravu karoserie) klidně ještě dnes. V případě jakýchkoliv dotazů volejte na telefonní číslo 736 298 460.

Hodně štěstí na silnicích Vám přeje, 

Tým GetFix

tel. 736 298 460

 

Rychlé odkazy:

GetFix.cz

Karosářské práce

STK Blog