Pro zvýšení životnosti, spolehlivosti a především pro zajištění bezpečného provozu vozidla se doporučují kromě pravidelné diagnostiky jednotlivých součástek také včasné opravy a výměny opotřebených komponent a částí podvozku.

 

Před zahájením opravy nebo výměny jednotlivých součástek se provádí kontrola podvozku. Ta zahrnuje hned několik kroků:

  • kontrolu tlumičů a pružin
  • měření a seřízení geometrie přední a zadní nápravy
  • zkoušku brzdových destiček, kotoučů, bubnů, hadic

 

Na základě výsledků diagnostiky podvozku vydává servis diagnostický list, který uvádí požadované množství práce a její předpokládané náklady. Technik nejprve určí seznam prací, které musí být provedeny, a dá doporučení ohledně použití náhradních dílů.

Při opravě podvozku se používají originální náhradní díly a náhradní díly předních výrobců. Rozhodnutí o použití jednoho nebo druhého typu náhradního dílu při opravě podvozku provádí klient po konzultaci s autoservisem.

Při výměně všech součástek podvozku se používají pouze speciální nástroje, které při opravě umožňují dodržovat nezbytnou technologii a technik s nimi může odvést vysoce kvalitní práci.

Autoservisy na GetFix mají moderní prostředky pro diagnostiku seřízení kol a profesionální řemeslníci v případě potřeby upraví vyrovnání kol u všech typu automobilů.

Nezapomeňte, že odkládání opravy a výměny součástek odpružení vede ke zvýšenému opotřebení ostatních částí podvozku vozidla a servis jednoho kusu se tak může změnit ve velmi rozsáhlou a nákladnou opravu.

 

Rychlé odkazy

Potřebuji servis podvozku

Jak vybrat správný autoservis

Informace pro řidiče

Měření a seřízení geometrie přední a zadní nápravy

Výměna brzdových destiček + brzdové kotouče