Máte pocit, že s vaším autem není vše v pořádku, ale žádná kontrolka vám na palubní desce zatím nesvítí? Nečekejte na nic a objednejte se na kompletní diagnostiku automobilu. Ve chvíli, kdy se kontrolka rozsvítí, už může být pozdě. Vy pak budete muset zbytečně platit výjezd mechanika k vozidlu a v horším případě také odtah auta do autoservisu.

Zjistěte, jak funguje kompletní diagnostika auta, kdy je vhodné se na ni objednat a kde najít prověřený a kvalitní servis, který tuto službu nabízí.

 

Co to je kompletní diagnostika automobilu

V dnešní době je stále více automobilů vybaveno tzv. elektronickými řídícími jednotkami. Ty se starají o správné fungování motoru, brzd, převodovek atd.  Elektronické řídící jednotky jsou vybaveny pamětí závad. To znamená, že každou – i tu méně závažnou závadu na konkrétní části auta – uloží do paměti. V případě, že se jedná o závažnou poruchu, se pak rozsvítí na palubní desce kontrolka, nebo vám problém hlásí palubní počítač, a je potřeba zajet do autoservisu, závadu odstranit a pomocí diagnostiky ji z paměti vymazat.

A jak autodiagnostika funguje

V prvním kroku je potřeba zjistit, zda vaše auto má tzv. OBD konektor s lichoběžníkovým protikusem s 16 piny. V případě, že vlastníte automobil s rokem výroby vyšším než 2003, měl by ho mít už nainstalovaný. U starších aut se může použít adaptér.

Konektor se připojí k diagnostice a během pár minut víte kde je problém. Například proběhne kontrola brzd, kontrola podvozku test převodového systému atd. Od autoservisu pak získáte kompletní výpis závad a jejich stav.

Kdy a jak se objednat na diagnostiku auta

Doporučujeme si objednat kompletní počítačovou diagnostiku auta při jeho pravidelném servisování. Ušetříte tak dost peněz a předejdete zbytečnému stresu. Zavolejte do autoservisu a jednoduše si tuto službu objednejte. Jedná se sice o službu placenou, díky ní ale předejdete nepříjemným závadám, které vám budou ve výsledku stát více, než diagnostika.

Může se stát, že vyrazíte na cesty ať už s rodinou nebo sami a vaše auto vám vypoví službu. Každý z nás se této situace děsí a snaží se jí vyhnout. Jak v takové situaci rychle sehnat kvalitní a prověřený autoservis s diagnostickým servisem?

Kde hledat kvalitní autoservis pro diagnostiku vašeho vozidla

Ať už hledáte pomoc na cestách nebo nejste spokojeni s vaším stávajícím autoservisem Getfix.cz je vaše řešení. V nabídce najdete více než 100 kvalitních autoservisů po celé české republice. Web je velmi intuitivní a dle požadované služby, kterou zrovna potřebujete, vám najde nejbližší autoservis, kde se o vaše auto profesionálně postarají.

V případě, že nebudete mít možnost připojit se k internetu, stačí zavolat na informační linku +420 605 334 090 , kde vám operátoři poradí a nenechají vás ve štychu. Nemusíte se bát, že vaše auto padne do rukou nezkušených automechaniků, protože Getfix.cz každý autoservis pečlivě prověřuje a garantuje jeho 100% kvalitu.

Rychlé odkazy

Objednat diagnostiku